Aby stworzyć prawdziwe zielone biuro, już na samym początku jego konstrukcji trzeba się zastanowić, jakie materiały zostaną wykorzystane przy budowie oraz jakimi metodami zostanie ona przeprowadzona. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiedź na pytanie – jaki wpływ na środowisko będzie miał budynek na przestrzeni czasu? Nie należy skupiać się jedynie na bliskiej przeszłości, a spojrzeć na zarys całokształtu niejako przyszłościowo – jak sytuacja zmieni się na przestrzeni kilku, kilkudziesięciu lat.

Dopiero w momencie, kiedy wszystkie aspekty konstrukcyjne zostaną odpowiednio opomiarowane i certyfikowane, zaczynają ze sobą „dalekodystansowo” współgrać, możemy mówić o prawdziwie zielonym biurze. Takim, które od podstaw stworzone jest po to, aby służyło nie tylko swoim przyszłym pracownikom, lecz także środowisku naturalnemu. Zachowanie wygody użytkowania powinno być równie priorytetową kwestią – nie sztuką jest stworzenie miejsca pozornie zgodnego z ideą ochrony przyrody, które w praktyce okazuje się generować więcej kosztów i nieudogodnień niż takie, w którym zastosowano trochę mniej ekologiczne, lecz zdecydowanie bardziej praktyczne rozwiązania. Bardzo prostym w implementacji rozwiązaniem jest przemyślane rozmieszczenie okien, tak aby maksymalnie wykorzystać światło słoneczne w oświetleniu przestrzeni roboczych. Nie można zapomnieć również o bardziej „przyziemnym” aspekcie, jakim jest samo wyposażenie biura. Wykorzystanie jak największej ilości artykułów biurowych pochodzących z recyklingu lub będących produktami wielokrotnego użytku (np. butelka filtrująca zamiast jednorazowych opakowań z wodą ze sklepu), bądź takich, które w prosty sposób można poddać obróbce wtórnej to podstawy funkcjonowania przestrzeni ekologicznych. Istotna jest także edukacja w zakresie segregacji odpadów, którą można w łatwy sposób zaimplementować poprzez zapewnienie adekwatnie oznaczonych koszy.

Zgodnie z główną misją marki Dafi, jesteśmy „naturalnie odpowiedzialni”. Oprócz starań w kierunku zredukowania do minimum negatywnego wpływu naszej produkcji na środowisko naturalne, czujemy się zobowiązani do dawania z siebie jeszcze więcej, inspirując innych do podejmowania podobnych działań. Do głównych przedsięwzięć zewnętrznych, jakie prowadzimy w ujęciu środowiskowym jest ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem. Dbamy o to, aby nasze kampanie niosły ze sobą przekaz edukacyjny. Dodatkowo nieustannie opracowujemy rozwiązania dla naszych klientów. Jednym z takich konceptów jest powstanie ekopojemników, dzięki którym użytkownicy naszych produktów mogą w łatwy sposób zutylizować zużyte filtry do wody.

Pamiętamy również, że ,,nic, co ważne, nie jest jednorazowe”, dlatego do swojej oferty wprowadzamy produkty mające szerokie zastosowanie nie tylko w życiu codziennym, ale również w przestrzeniach publicznych czy właśnie biurowych, jednocześnie nie zapominając o ekologii. Jednym z takich rozwiązań jest Wodostacja Dafi. To nowoczesny dystrybutor, który pobierając wodę bezpośrednio z sieci wodociągowej, pozwala na pozyskanie smacznej i świeżej filtrowana wody, w dowolnej temperaturze. W myśl idei less waste pragniemy również rozwijać się na polu kubków termicznych, które mogą być pierwszym lub kolejnym krokiem do ochrony środowiska poprzez redukcję produkcji jednorazowych odpadów, tj. jednorazowych opakowań na kawę lub herbatę.

Idea zielonego biura przemawia do nas na wielu płaszczyznach, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, pośrednich i bezpośrednich. Z optymizmem patrzymy w przyjazną środowisku przyszłość.