Furorę w sieci robią mowy motywacyjne Qczaj’a. W krótkich filmikach na InstaStories pokazuje nie tylko zadbane ciało, ale również swój charakter i góralskie korzenie. Część jego rodziny mieszka na stałe w USA. Trener nie zapomina o swoim pochodzeniu i często do niego nawiązuje. W jego mowie słychać typową dla Podhala gwarę. W materiałach wideo publikowanych w mediach społecznościowych nie stroni od wątków osobistych. Z fanami otwarcie dzieli się swoimi przeżyciami. Nierzadko porusza temat trudnego dzieciństwa, w czym widać elementy autoterapii. Jest żywym przykładem na to, że z każdym problemem można sobie poradzić. Jako motywator pokazuje, jak walczyć z własnymi słabościami oraz przezwyciężać kompleksy.

Sukcesy w internecie oraz nietuzinkowa osobowość sprawiły, że o Qczaj’a upomniała się telewizja. Daniel w programie „Dzień dobry TVN” prowadzi treningi, a od marca 2019 jest uczestnikiem show „Taniec z Gwiazdami”, w którym występuje w parze z kielczanką Pauliną Biernat. Od maja 2018 roku Qczaj jest ambasadorem marki Dafi. Przed podjęciem współpracy z kielecką firmą Formaster Group, właścicielem marki Dafi, trener przetestował butelki filtrujące, aby mieć pewność, że będzie polecał produkt, z którego sam jest zadowolony. Od tego czasu z butelką filtrującą Dafi prawie się nie rozstaje, a w kuchni używa jedynego na rynku szklanego dzbanka z filtrem magnezowym.

Nasza firma decyduje się na podejmowanie współprac z osobami, które dzięki swojej determinacji są wiarygodnymi ambasadorami marki. W ten sposób aktywnie kreujemy nasz wizerunek. Wiemy, że dzięki temu docieramy z przekazem do pożądanych grup odbiorców, a tym samym wzmacniamy poczucie więzi i lojalności wobec firmy - mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju oraz członek zarządu Formaster Group. 

- Bardzo ważną rzeczą w naszym codziennym życiu jest nawadnianie organizmu i to nie tylko wtedy, gdy uprawiamy czynnie sport. Ja piję wodę cały czas, dlatego ważne jest dla mnie, żeby była ona zawsze pod ręką – podkreśla Qczaj.  Do niedawna nie byłem przekonany do picia wody z kranu, dlatego też zanim podjąłem współpracę z marką Dafi musiałem sprawdzić, czy woda filtrowana spełni moje oczekiwania. Po dwóch miesiącach testowania odkryłem, że dzięki butelce Dafi piję codziennie dużo więcej wody. Teraz mam ją cały czas przy sobie. Mogę nalać wodę z kranu w każdym momencie, nie muszę pamiętać o wodzie przy zakupach, dbam jednocześnie o środowisko nie zużywając nadmiernej ilości plastikowych butelek jednorazowych. A poza tym bardzo lubię wspierać nasze polskie firmy rodzinne – dodaje Qczaj.

- Daniel Qczaj ukazuje, jak dbać o zdrowie nie tylko przez treningi. Jego działania są bliskie naszej misji, którą jest kształtowanie zdrowych nawyków i motywowanie do podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu. Mamy świadomość tego, że wizytówką firmy są również jej reprezentanci. Qczaj utożsamia się z naszą marką i wyznawanymi przez nas wartościami, dzięki czemu nasze produkty idealnie wpisują się w podejmowane przez niego aktywności – mówi Paulina Prędotka, kierownik działu marketingu Formaster Group.